Hatay Masaj Salonu Zeren

Konektif doku terapisi, 20. hatay masaj salonu yüzyılın başında, bir fizyoterapist olan Elisabeth Dicke tarafından kendisi üzerinde uygulayarak geliştirdiği ve hem farklı olması hem de yerel tedavi yöntem çeşitlerinin kaynaştırılmasıyla oluşturan bir masaj yöntemidir. Bu yöntem, konektif doku üzerinde yapılan ve çekme gücüyle deride bulunan sinir uçlarını harekete geçiren bir tür olup refleks etkili açığa çıkar. Konektif doku masaj tekniğinin etki eden unsuru her ne kadar da tam olarak açığa çıkarılamamış olsa da sinir sisteminin dengesini sağladığı düşünülmektedir. Hatay masaj salonu

Bunu takiben Fransız doktor H. Head’da 1889 yılında refleks alanlarını tespit ederek açıklamıştır ve ‘’head zonları’’ şeklinde isimlendirmiştir. Bu masaj uygulaması hücre zarları üzerinde etki oluşturarak refleks noktalarının harekete geçmesini sağlar. hatay masaj salonu . Bu da sıkıntılı olan bölge ve organdaki kan dolaşım hızını arttırarak iyileşme sürecini hızlandırır. Bu durum sadece normal rahatsızlıklar için geçerli olmayıp aynı zamanda kronik rahatsızlıklar için de geçerli olup aynı sonuca ulaşılabilir.

Bu refleks noktaları hakkında bilgisi olan uzman kişiler olmaksızın böyle bir uygulama yapmak ciddi zararların oluşmasına yol açabilir.